Samsun’da boğanak yaşamı inatçı etkiledi

SAMSUN’da şakkadak bastıran bora yağış zımnında yollar göle döndü, sürücüler pres anlar yaşadı. Ulaşımda yaşanan aksamalar dolayısıyla vatandaşlar mufassal müddet duraklarda anahtar bekledi.

Samsun merkezi ve ilçelerinde 2 saat geceli gündüzlü yağan sağanak yaşamı aksi etkiledi. Gelişmemiş sürede suyla dolan yollar, çevirici sürücülerine el anlar yaşattı. Ağır Sıklet gidiş geliş sebebiyle aksayan muvasala hizmetleri sonucu vatandaşlar duraklarda tafsilatlı süre çevirici bekledi.

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, vatandaşları hâkim ve akarsu baskınlarına cebin dikkatli olması konusunda uyardı. Yapılan yazılı açıklamada, “Bölgemiz genelinde evcil olarak devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam evvel saatlerde Samsun ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın günindi kesimlerinde yerel yerine kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Baskın, taşma, sebep, evcil mahmul yağışı, yağmur çabucak akva rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir” ifadelerine düz verildi.

Share: