Samsun’da kaleşnikof tüfek ve metal operasyonunda 3 yaşama tutuklandı

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde jandarma tarafından benzeri eve planlı operasyonda kaleşnikof tüfek ve mızrap konu ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü tutuklandı.

İl Bitirmiş Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (ÇIFTLIK) Ofis Müdürlüğü ve 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri eliyle yapılan istihbari icraat sonucunda 19 Mayıs Yörükler Mahallesi’nde yazlık bir eve yapılan baskında 1 nüsha kaleşnikof piyade tüfeği, şarjör, fişek ve 2 ruhsatsız tabanca ile 1 kilogram metamfetamin mızrap, kubar esrar, kendir bitkisi ve bireşimli ecza hap elde edildi. Olayla ilgilendiren ‘yaralama’ suçundan aranan İsmail T. ile birlikte 2’si eş hep 4 güç gözaltına alındı.

Gözaltına alınan İsmail T. (39), Mustafa Y. (32), S.S. (21) ve P.E. (24) jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra kibritçi güvenlik önlemleri altında Bafra Adliyesine irsal edildi. İsmail T. (39), Mustafa Y.(32) ve S.S. mahkemece tutuklanarak Bafra T Tipi Bağlı Cezaevine gönderildi. P.E.(24) ise adli taharri kaydıyla başıboş kadı. – SAMSUN

Share: