Sarsıntı zımnında eğitime ara sunulan okullar depremzedeler amacıyla savuşturmak üretim merkezi oldu

Gümüşhane’birlikte Hayme Anne Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi idarecileri ve personeli depremzedelere savmak ulaştırabilmek üzere okulu savmak istihsal merkezi haline getirdi.

Gümüşhane’üstelik, Kahramanmaraş’ta ve civarındaki 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından eğitime vuzuh verilen Hayme Asıl Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi savmak üretim merkezi oldu. Ekol müdürü Aynur Bilgin, idareciler ve okul personelinin günlük 16 saat emek harcayarak hazırladıkları ekmekler deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılacak. Günlük 10 bin ekmeğin üretildiği okulda, mektepli bakarak günce 30 bin üstelik ekmeğin üretilebileceğini söyleyen Hayme Ana Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi müdürü Aynur Bilgin, Milli Yetişek Bakanlığı, Mesleki Beceri Eğitim Bilimi Genel Müdürlüğü ve İl Milli Terbiye Müdürlüğü talimatlarıyla kurulan fırınlarda atlatmak üretiminin süreceğini söyledi.

“16 saat fiilen atlatmak üretiyoruz”

İhtiyaca göre vardiyalı kendisine 24 saat usulüne bakarak çalışabileceklerinin altını çizen Gümüşhane Hayme Anne Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi meslek müdürü Aynur Âlim, “Ilkin Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün talimatlarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle beraber bu fırınlarımız kuruldu. Ülkemizin yüzyılın felaketini yaşadığı dönemde bizler üstelik ayrımsız ulama arz etmek istedik ve bu katkı dahi okul kendisine yaşanan bu üzücü günlerde hangi yapabileceğimizi düşünüp bu kararı aldık. Bu günlerde okul adına, personelimiz ve idaremiz biricik yürek şekilde 16 saat çalışarak ve paketlemek üreterek depremzedelere gönderiyoruz. Bir yarayı sarabilirsek hangi bahtiyar bize. Henüz evgin durumlarda takım usulü 24 saat çalışırsak 20-30 bin savmak üretebiliriz. İhtiyaç halinde ekol olarak, yönetim namına, personel namına seçme ant yardıma hazırız” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: