Zelzele zımnında eğitime vuzuh sunulan okullar depremzedeler amacıyla ekmek üretim merkezi oldu

Sarsıntı nedeniyle eğitime mesafe verilen okullar depremzedeler için aldatmak üretim merkezi oldu

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’üstelik Hayme Ana Mesleki ve Maharet Rum Lisesi idarecileri ve personeli depremzedelere savmak ulaştırabilmek için okulu aldatmak üretim merkezi haline getirdi.

Gümüşhane’dahi, Kahramanmaraş’ta ve civarındaki 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin arkası sıra eğitime küşayiş verilen Hayme Temel Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi savuşturmak istihsal merkezi oldu. Meslek müdürü Aynur Bilgin, idareciler ve meslek personelinin günce 16 saat iş harcayarak hazırladıkları ekmekler yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılacak. Günce 10 bin ekmeğin üretildiği okulda, talebe göre günlük 30 bin dahi ekmeğin üretilebileceğini belirten Hayme Temel Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi müdürü Aynur Bilimci, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleksel Maharet Yetişek Genel Müdürlüğü ve İl Milli Yetişek Müdürlüğü talimatlarıyla kurulan fırınlarda atlatmak üretiminin süreceğini söyledi.

“16 saat çalışarak paketlemek üretiyoruz”

İhtiyaca göre vardiyalı namına 24 saat usulüne göre çalışabileceklerinin altını çizen Gümüşhane Hayme Esas Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi ekol müdürü Aynur Bilimci, “Ilkin Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Mesleksel Teknik Eğitim Umumi Müdürlüğümüzün talimatlarıyla İl Milli Terbiye Müdürlüğümüzün desteğiyle bu arada bu fırınlarımız kuruldu. Ülkemizin yüzyılın felaketini yaşadığı dönemde bizler birlikte benzeri ulama arz etmek istedik ve bu ulama de okul olarak yaşanan bu çığlık günlerde ne yapabileceğimizi düşünüp bu kararı aldık. Bu günlerde okul olarak, personelimiz ve idaremiz biricik yürek şekilde 16 saat çalışarak ve savsaklamak üreterek depremzedelere gönderiyoruz. Aynı yarayı sarabilirsek ne mutlu bize. Henüz evgin durumlarda kol usulü 24 saat çalışırsak 20-30 bin savsaklamak üretebiliriz. İhtiyaç halinde meslek adına, dümen namına, personel kendisine herhangi bir devir yardıma hazırız” dedi.

Share: