Sivas haberleri! CHP’li Belediyeler, Sivas’taki Çalıştay’da “kış hazırlıklarını” konuşacak

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, 240 belediye başkanının katılımıyla 21-23 Ilk Teşrin tarihlerinde Sivas’ta, Uray Başkanları Çalıştayı düzenleyeceklerini belirterek, “Önümüz şita, sabık sene dahi tıpkısı proje uygulamıştık, ‘Kara Kış Fonu’ adı altında. Vatandaşlarımızın üzerindeki ekonomik yükü alabilmek amacıyla onların kışı elan bayındır geçirebilmesi üzere ne yapabiliriz, onları konuşacağız.” dedi.

Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evcil intihabat sonrası sıkça şehremaneti başkanlarıyla bir araya geldiklerini ve çalışmalarını değerlendirdiklerini söyledi.

Farklı illerde bugüne büyüklüğünde yedi öğün şehremaneti başkanları çalıştayı yaptıklarını hatırlatan Torun, bunlardan sekizincisini 21-23 Teşrinievvel tarihlerinde Sivas’ta düzenleyeceklerini bildirdi.

Torun, “Henüz önce birçok ilde şehremaneti başkanları çalıştayı düzenledik. 3-4 ay geçmiş Van’daydık, demin de Sivas’tayız. daha çok belediyelerimizin olmadığı illerimizde çalıştay düzenliyoruz. Bu sayede hem şehremaneti başkanlarımız o bölgeyi musahabe ediyorlar, vatandaşlarla ayrımsız araya geliyorlar hem dahi çalışmalarımızı tıpkı dinlenme kampı şeklinde sürdürmüş oluyoruz.” ifadesini kullandı.

Çalıştayın programı üzerine da bilgelik veren Torun, şöyle bitmeme etti:

“İlk dönüş belediye başkanlarımız sahada olacaklar, Sivas’ın bütün ilçelerinde, mahallelerinde vatandaşlarımızla benzeri araya gelecekler. İkinci ahit, bilcümle aktarılma tıpkı sınırlanmış toplantı gerçekleştireceğiz. Üçüncü çevrim Sivas’tan ayrılacağız. Merbut toplantımızda neler konuşuyoruz? Akıbet günlerde belediyelerimize karşı haddinden fazla güç kumpaslar kuruluyor, emniyetsiz iftiralara uğruyorlar, soruşturmalar geçiriyorlar. Kırıcı sıkıntılar içerisindeler, pekâlâ bunları değerlendireceğiz. Önümüz kış, geçen yıl da aynı proje uygulamıştık, ‘Kara Şita Fonu’ adı altında. Vatandaşlarımızın üzerindeki ekonomik yükü alabilmek için onların kışı henüz abat geçirebilmesi için ne yapabiliriz, onları konuşacağız.”

Toplantıda şehremaneti başkanlarının, kendi bölgelerinde ilk defa uygulamaya konulan projeleri bile benzer oluşturması açısından ele alacaklarını anlatım fail Torun, “Kendilerinin rey ve önerilerini dahi dinleyeceğiz.” dedi.

“Yerelde başardık, genelde bile başaracağız”

Seyit Torun, ülke genelinde 249 belediyeleri bulunduğunu ve çalıştaya mazeret bildirenler hariç 240’ının katılacağını bildirdi.

Belediyelerde seçime dönük çalışmalara çokça başlangıçta başladıklarını dile getiren Torun, şunları kaydetti:

“Belediyelerimize bu süreç içerisinde vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını, zarfında bulunduğumuz olumsuzluklara alın vatandaşlarımıza destek olunmasını rapor ettik. Onlarda bunu filhakika başarıyla namına getiriyor. Ferda seçim olacakmış kabil çalışacağız. Zira tığ bu köprüyü yerelden genele kuracağız. Yereldeki başarımız, yerelde belediyelerimizin ortaya koyduğu o muvaffakiyet genele da yansıyacak. Yerelde başardık, genelde dahi başaracağız. Bunu birlikte beklenmeyen olarak namına getiriyor belediyelerimiz. Beldesinden, ilçesinden, ilinden, büyükşehrine kadar bu iktidarın gelişigüzel çeşit baskısına, engellemesine karşın kredileri onaylanmamasına rağmen, kamu kaynaklarının hiçbirinden faydalanmamasına karşın, kısacası rastgele makule olumsuzluğa rağmen büyük tıpkısı başarıyla görevlerini sürdürüyorlar. Vatandaşlarımız birlikte filhakika memnuniyetlerini anlatım ediyor. Bu, yapılan vadi araştırmalarında dahi anketlerde dahi ortaya çıkıyor. Tığ de bu güveni genel iktidara taşıyacağız ve inşallah Türkiye’nin sorunlarını çözmeye arzulu olduğumuzu ve çözebileceğimizi de ifade edeceğiz.”

Share: