Akıbet dakika haberleri | Batman merkezli 6 ilde esrar satıcılarına ameliyat: 60 teftiş

Batman merkezli 6 ilde mızrap satıcılarına müteveccih başlatılan senkronik operasyonlarda 60 bed gözaltına alındı.

Batman İl Inanma Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Seyitler, Kayran, Çarşı Mahallelerinde “torbacılık yöntemi” ile mızrap satıcılığı yaparak sosyete sağlığına ve içtimai huzura kötülük veren şahıslara yönelik cerrahi müdahale düzenlendiği bildirildi.

Batman koordinesinde Van, Hakkari, Bitlis, Münevver ve Diyarbakır illerinde eş anlı yapılan işler çerçevesinde, esrar madde satıcılığı suçunu işledikleri belirleme edilen 25 ibret şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden bürümek için eroin konu satın alan 35 nefer karşı de “Koparmak üzere maden yahut uyaran husus satın ahzetmek, kabul etmek veya bulundurmak evet üstelik metal veya uyaran özellik fethetmek” suçu çerçevesinde adli iş yapıldığı kaydedildi.

Yürütülen dosyada toplam 60 kaknem özlük üzerine adli muamele başlatıldığı tabir edilen açıklamada, yapılan işler neticesinde 4 kilo 406 gram metamfetamin, 436 gram duman, 6,75 gram sentetik kannobinoid, 0,84 gram eroin, 2 sentetik ecza, tıpkı ruhsatsız tabanca ve 25 sayı fişek, bire bir ruhsatsız av tüfeği ve 5 hartuç, bir alıngan sağlama ve elek ele geçirildiği tabir edildi. – BATMAN

Share: