Sultangazi’de gübür toplamaya gidip halay çektiler

İstanbul Sultangazi’de gübür toplamak için gittikleri sokağa çeri eğlencesi dolayısıyla giremeyen günahsızlık işçileri durumu fırsata çevirip askere moral vermek amacıyla halay çekti. O ağır ezgi anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde Erzincan’a gidecek olan Muhammed Cabar isimli dinç için, arkadaşları özlük aralarında bire bir coşku düzenledi. Gençler, sokağı girişini trafiğe kapattı ve çalgı eşliğinde halay çekerek eğlenmeye başladı. Bu tam çöpleri almak amacıyla mevrut Sultangazi Belediyesi’nde etkin 3 personel ise sokağa giremeyince, kamyonu durdurup gençlerin arasına katıldı. Ayrımsız müddet halay çekerek ortamı şenlendiren ve çeri ile arkadaşlarına maneviyat olan çalışanlar elan sonraları ise gene koşarak kaldıkları yerden işlerine devam etti.

Asker annesi Necla Cabar, “Akşam oğlumun asker eğlencesi vardı, askere uğurladık oğlumu, arkadaşları ise ona güzel bire bir süpriz yaptılar. Araçları ile gelip müzikler açtılar, halaylar çektiler, eğlendiler, sokağı kapattılar. O sırada de belediyemizin yararsız kamyonu geldi, sokağın kapalı olduğunu görünce üstelik araçlarını bırakıp koşarak gelip onlarda halaya dahil oldular. Biz üstelik o tam balkondan izliyorduk ve bu durumu görünce çok sevindik, kendilerine çokça teşekkürname ediyoruz. Hep askerlere ve oğluma üstelik Cenabıhak sağ selamet gidip dönmeyi nasip etsin” dedi.

Öte yandan, yararsız dercetmek için gelen belediye çalışanlarının halay çektikleri dakika ise vatandaşlar marifetiyle cep telefonu kamerasına kaydedildi. – İSTANBUL

Share: