Ticaret Bakanı Muş, KTO’da hareket adamlarının sorunlarını dinledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracat Seferberliği toplantısına karışmak için geldiği Kayseri’de hisse senedi ve ekonomi dünyası ile Ticaret Odası’nda buluştu. Kayseri Tecim Odası Başkanı Ömer Gülsoy, aksiyon adamlarından mevrut talepleri Vekil Muş’a ileterek çözüm aşamasında bindi istedi.

Kayseri Ticaret Odası, İş ve Iktisat Dünyası ile İstişare Toplantısı’na karı sahipliği yaptı. Toplantıya Tecim Bakanı Mehmet Muş, Nazır Yardımcısı Mutlak Volkan Ağar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, DÜRÜST Öğür Takım Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, DOĞRU Fırka Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Imge Nergis Atçı, İhracat Umumi Müdürü Mehmet Yüce Kılıçkaya, DOĞRU Öğür Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kaymakamlık şehremaneti başkanları, göz başkanları ve hareket adamları ile gerçeklik devir, finans çağ mıntıka müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, çekmece yerine yüce tıpkısı toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada yaşanan mecmu olumsuzluklara rağmen Kayseri aksiyon dünyası yerine cansiperane çalıştıklarının altını çizen Gülsoy, “Enflasyonun bağan, getiri oranlarının akıllıcasına, döviz kurlarının kararlı olduğu aynı yapıya kavuşmamız ve kategorik güveni ve istikrarı sürekli kılmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İşletme sermaye ihtiyaçlarının arttığını bile dile getiren Gülsoy, sahih sektörün finansman ihtiyacı dikkate alınarak müterakim Ekleme Ayar Vergisi’nin iadesi ve muntazır amme alacaklarının ödenmesi ile işçi-çalıştıran davalarında sevgili açma süresinin ayrımsız yıl ile sınırlandırılmasını arzu etti. Finansa erişimde hala zahmet çekildiğini belirten Gülsoy, Vekil Muş’tan hisse senedi dünyasının talepleri konusunda destek istedi.

Tecim Bakanı Mehmet Muş ise Kayseri ziyaretinde ayrımlı toplantılarda gelişim dünyası temsilcileriyle görüştüklerini ve sorunları dinlediklerini dile getirdi. Basına bağlı bitmeme eden toplantıda Icra Vekili Muş, iş adamlarının taleplerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. Toplantı böylelikle KTO Başkanı Ömer Gülsoy ile Sedir Başkanı Cengiz Kağan Arslan, Bakan Muş’a ziyareti anısına onurluk vererek, halk dokuması kilim dürü etti. Toplantının peşi sıra Icra Vekili Muş ve Kayseri protokolü Ticaret Odası dinlenmelik alanında mevcut “Çanakkale Ruhu” ünlü fotoğraf sergisini gezdi.

Daha sonradan Kayseri OSB’de defans sanayii alanında evcil ve milli nişane hazırlık edilmesi konusunda elektrik gösteren Kayserili gelişim adamlarının tıpkısı araya gelerek kurduğu KİM Uygulayım Bilimi A.Ş.’yi müzakere eden Vekil Muş, çalışmalar hakkında yetkililerden hikmet alarak ürünleri inceledi. – KAYSERİ

Share: