Türk endüstrisi balaban aynı güce erbap

Bursa Tecim ve Uran Odası (BTSO), Türk İspanyol Endüstri ve Ticaret Odası Temsilcisi Vicente Balbin’i ağırladı. Vicente Balbin, Türkiye’deki endüstrinin gücünü bildiklerini ve buna güvendiklerini belirterek, “Misyonumuz, Türkiye’nin imajını elan mebzul göstermek.” dedi.

Oda bakım binasında gerçekleşen ziyarette İspanyol Endüstri ve Tecim Odası Temsilcisi Vicente Balbin’i, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan, Melik Batmaz ve Erol Kılıç ile Sedir Sedir Katibi Selin Sakder Akyıldız ağırladı. Bursa’nın dış satım ve ek zer üretim performansı ile Türkiye’nin tahaccüm hamlesine en üst düzeyde katkı sunan şehirlerin başında geldiğini belirten Koçaslan, “Bursa, birçok sektörde ticaret ve üretim merkezi. En balaban hedefimiz unsur firmalarımızın sair ülkeler ile bağlarını güçlendirip aut ticaret hacmini artırabilmek. Pandemi döneminde birlikte alelhusus tedarik zinciri üzerine ülkemizin umulmayan durumlara hangi büyüklüğünde acele adapte olabileceğine tanık olduk. Tığ üstelik bu yönde ülkemizin daha bile büyüyebilmesi üzere çalışmalarımızı eksiksiz hızıyla sürdürüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

“İki büyüklük arasındaki güncel ticaret hacmi 13 bilyon euro”

Türk İspanyol Uran ve Ticaret Odası Temsilcisi Vicente Balbin, Türkiye ve İspanya arasındaki ticaret faaliyetlerinin güçlenmesinde BTSO’nun eke bir katkı sağladığını söyledi. Balbin, Türkiye ve İspanya arasındaki ticaretin arttığını vurgulayarak, iki ülke arasındaki edimsel ticaret hacminin 13 bilyon euro olduğunu dile getirdi. Tecim hacminin istikrarlı ayrımsız şekilde büyüyerek geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Balbin, “Ticari ilişkilerimizde Avrupa ülkeleri beyninde Türkiye üçüncü konumda. Meksika, İspanya açısından haddinden fazla majör aynı mevki olmasına rağmen Türkiye-İspanya arasındaki tecim seviyesinin yarısına cemaat. Bu ticaret büyüyerek gelişiyor ve bundan sonra tezyifkâr ve ılımlı ölçekli işletmeler yoluyla destekleniyor.” dedi.

“Bursa’nın potansiyelini civar plana fehmetmek istiyoruz”

Türkiye ve İspanya arasındaki ticaret potansiyelinin çokça faziletkâr olduğunu belirten Balbin, “Buradaki bir tane sorunun iki büyüklük arasındaki vukuf eksikliği. Birbirini bir iki tanıyor olması. Türkiye’deki endüstrinin gücünü biliyoruz ve buna güveniyoruz. Odamızın misyonlarından biri birlikte İspanya’ya Türkiye’nin imajını elan iyi tavzih etmek. İspanya’daki şirketler işbirliğine geldiğinde daha çok İstanbul’a odaklanıyor tığ da bu yüzden Bursa’nın önemini ve potansiyelini dolay plana yakalamak istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu. – BURSA

Share: