Bu ilçede üniversite öğrencileri evsiz kalmıyor

Bursa’nın Gemlik ilçesi Şehremini Mehmet Erek Sertaslan, Türkiye’deki örnekleriyle kıyaslandığında yüzde itibarıyla sunu haddinden fazla öğrenciye sülale tahsis eden şehremaneti konumunda olduklarını belirtti. Sertaslan, gençlerin istemek için Bursa’dan Gemlik’e geldiğini ilçenin üniversite kenti olması üzere çalışmaları aralıksız sürdüceklerini tabir etti.

Gemlik Belediye Reisi Mehmet Hedef Sertaslan, Gemlik Kesim Parkı’nda Kent Konseyi marifetiyle yapılan organizasyonla ilçede terbiye hayatını sürdüren üniversite öğrencileriyle tıpkı araya geldi.

Yapılan kahvaltı programına Gemlik Site Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya, Gemlik Eş Meclisi Başkanı Mahmur Çiçeği Acı, Deneyimsizlik Meclisi Başkanı Deniz Gül ve haddinden fazla sayıda öğrenci katıldı. Şehir konseyi eş meclisi üyeleri hazırladıkları el emeği ürünleri öğrencilere izzetüikram etti.

Site Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada konuşmasında Gemlik Şehir Konseyi’nin seçkin zaman öğrencilerinin birlikte olduğunu rapor etti. Gemlik’in zorlu çokça özelliğiyle civar plana çıktığını rapor fail Çetinkaya, programın organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

“Öğrencilerimizin ve gençlerimizin Gemlik’te mutlu olmasını istiyoruz”

Gemlik Belediyesi namına Gemlik’te gençlerin içtimai ve kültürel alanda yapılan etkinlikleri beğeniyle izlem ettiğini ve imdi gençlerin Bursa’daki etkinliklere gitmediğini, Bursa’daki gençlerin Gemlik’e akış akış geldiğini belirten Gemlik Şehremini Mehmet Murat Sertaslan, “Yılın 12 kocaoğlan Gemlik’te hars ve sanatın mütenevvi dallarında etkinliklerimiz devam ediyor. İlçemiz bu soy faaliyetlerde elden Bursa’de değil, Türkiye’de parmakla gösterilir ağıl geldi. Değme etkinliğimizde Gemlik’te yüzlerce mihman ağırlıyoruz. Bu de Gemlik’imizin müspet anlamda reklamına ve esnafımızın gelirine katkı sağlıyor. Bizim yaptığımız bu etkinliklerin temel amacı öğrencilerimizin ve gençlerimizin bahtiyar olmasıdır” dedi.

“Türkiye’de öğrenci sayısına oranla arz çok tahaffuz imkanı sağlayıcı belediyeyiz”

Gemlik Belediyesi’nin Türkiye’ye emsal olacak bir aplikasyon geliştirerek Cihatlı bölgesinde bulunan konutlarda öğrencilere kat tahsis ettiğini ve Gemlik Belediyesinin bu uygulama ile Türkiye’de başı çektiğini nâkil Komutan Sertaslan, “İlçemizde yaklaşık 2400 mektepli faziletkâr öğretimde eğitim bilimi hayatına devam ediyor. Tığ Cihatlı konutlarımızda 75 öğrencimize meccanen durma imkanı bildik. Türkiye’deki örnekleriyle kıyaslarsak yüzdelik itibarıyla arz çokça öğrenciye familya tahsis fail belediye konumundayız. Öğrencilerimize katkımız kesintisiz sürecek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra öğrencilerin kendine yönelttiği soruları cevaplayan Başkan Sertaslan, sıkıntıların çözümü için ellerinden gelen çalışmaların yapılacağını belirtti. – BURSA

Share: