Van domestik: Muradiye’de “11 Teşrinievvel Dünya Kız Çocukları Günü” kutlandı

Muradiye’da “11 Teşrinievvel Dünya Kız Çocukları Günü” kutlandı

VAN – Van’ın Muradiye Belediyesi ile Türkiye Eğitim Bilimi Gönüllüleri Vakfı vasıtasıyla planlı “11 Ilk Teşrin Acun Kız Çocukları Günü” galeyan ile kutlandı.

Muradiye Belediyesi, Türkiye Terbiye Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Muradiye Ahali Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Kızılay Muradiye Şubesi’nin kuma düzenlediği benzeri programla “11 Teşrinievvel Dünya Kız Çocukları Haset’daylak kutladı. Muradiye Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Melih Aydoğan’ın eşi Ceren Aydoğan, İlçe Kurnaz Komutanı Binbaşı Gürcan Özdilek’in eşi Seçil Özdilek ve Türkiye Terbiye Gönüllüleri Vakfı Muradiye tahsil birimi sorumlusu Buket Müjde’nin katılımları ile tevhit edilen programı etkinliklerine 100 kız çocuğu katıldı.

İlçe Kaymakamı ve Uray Başkan Vekili Melih Aydoğan’ın eşi Ceylan Aydoğan’ın yaptığı konuşmada, “Zaman Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Muradiye tahsil birimi ile gelişigüzel “11 Ilk Teşrin Dünya Kız Çocukları Haset” münasebetiyle kız çocuklarımızla bire bir araya geldik. Kız çocuklarımızla gelişigüzel pasta keserek beraber oyunlar oynadık etkinlikler yaptık ve çevrim böylece çocuklarımıza ödül dağıttık haddinden fazla evire çevire vakitler geçirdik Muradiye Belediyesi ve Muradiye Kaymakamlığı namına hep çocuklarımızın yanlarında olup seçme devir destekçileri olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Muradiye öğrenim birimi sorumlusu Buket Müjde’nin yaptığı konuşmada “11 Ilk Teşrin Dünya Kız Çocukları Haset”çıplak Türkiye Yetişek Gönüllüleri Vakfı ve Muradiye Belediyesi ile ortak ayrımsız program düzenledik. Programa 100’e yalaz kız çocuğumuz katıldı. TEGV olarak 20 sene olduğu kabil bugün birlikte kız çocuklarımıza beraberiz. Bu zamana büyüklüğünde 26 bin çocuğumuzla çalıştık. Bunların çoğu kızdı. İnşallah hayatı gülen yüzleriyle, neşeleriyle, umutlarıyla geçirirler. Hep kız çocuklarımızın “11 Ilk Teşrin Dünya Kız Çocukları Günü”dal kutluyorum” dedi.

Etkinliğe katılan kız çocuklarından Beyzanur, “Zaman Türkiye Eğitim Bilimi Gönüllüleri Vakfı’nda, kız çocukları gününü kutladık. Çokça pir benzeri etkinlikte Kaymakamımıza ve eşi Ceren hanıma teşekkür ederiz” dedi.

Etkinlik boyunca Türk Kızılay Muradiye Yazıhane gönülleri vasıtasıyla cehre şekeri dağıtımı yapıldı. Ayrıntılar halk baskısı, ebru sanatı, mektup ayracı yaparak eğlendiler. Ardından ise ihtisas ve düşüncelerini balonlara yazarak gökyüzüne bıraktılar. Etkinlik pasta kesimi ile ilçe Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Melih Aydoğan’ın eşi Ceylan Aydoğan tarafından çocuklara hediyeler dağıtılarak son buldu.

Share: