Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 39 yaralı

Bulaşan otobüsü şarampole devrildi: 39 dertli

BARTIN – Bartın’da şehirler arası sâri otobüsü uçarak şarampole devrildi. Kazada 36’sı geçici 3’ü personel oluşmak üzere 39 gönül yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza sabahleyin saat 08.00 sıralarında Bartın’ın Akçamescit köyünde yaşandı. M.E. idaresindeki 22 FM 053 plakalı Kamil Çalıştırıcı firmasına ilgilendiren palyatif otobüsü Rize’den Zonguldak’a gitmek için yola imdi. Otobüs Bartın’ın Akçamescit köyüne geldiğinde kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Devrilen otobüste bulunan 36 muvakkat ile 3 dil personeli yaralandı.

İhbar üstüne fenomen namına haddinden fazla sayıda ambulans atıf edildi. Kaza durumunda geçmiş müdahaleleri yapılan yaralılar ambulanslarla Bartın Heybet Hastanesine kaldırıldı. Uyanık ve polis ekipleri olay durumunda açık asayiş önlemleri aldı.

Kazadan belli belirsiz dertli kurtulan Ferit Boray Akbulut gazetecilere yaptığı açıklamada, “Miftah Rize’den kalkmıştı. Ben Ordu’dan binmiştim. Kazanın kuşkusuz olduğunu anlayamadım. Ben o fasıla uyuyordum. Anlayamadım. bir anda kendimizi burada bulduk” diye yaşadıklarını anlattı.

Ambulansta geçmiş müdahaleleri yapılan kâh yaralılar olayın şokunu yaşadı. Fenomen yerine itfaiye aracı ve AFAD ekipleri birlikte sevk edildi. Kazayla ait başlatılan sormaca sürüyor.

Share: