Aksaray Belediyesi 475 çocuğu sünnet ettirdi

Aksaray Belediyesi yoluyla anadan görme arkaç getirilen ve bu sene ikincisi düzenlenen Sünnet Şöleninde 475 çocuk sünnet edildi.

Aksaray Belediyesi tarafından tevhit edilen Aksaray Belediyesi 2. Anadan Görme Sünnet Şöleninde 475 yavru erkekliğe önce adımı attı. Veri Merkezi önünden tevessül düzlük Kılıçaslan Parkı içinde bitmeme fail toplu sünnet şölenine Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Şehremini Cihan Dinçer, DOĞRU Tümen İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Esenlik Müdürü Dr. Abdullah Mütebessim, sünnet edilen çocukların aileleri ve çok sayıda çağrılı katıldı. Aksaray Belediyesi 2. Geleneksel Sünnet Şöleninde sünnet olan 475 yavru, Bilim Merkezi önünden hareket fail üstü meydanda otobüslerle şehir turu attı. Korteje klasik otomobiller katılarak ilim kattı. Belediye Reisi Cihan Dinçer da klasik otomobile binerek korteje eşlik etti, çocukların ve ailelerin sevincine kuma oldu. Kılıçarslan Parkında sünnet olan bala ve aileleri karşılayan Şehremini Dinçer, mehterler ekibinin marşlarıyla şölen alanına geçti. Kilolu aynı katılımın olduğu ve berenarı mülevven görüntülere hayalet olan şölende Komutan Dinçer, sünnet olan yavru ve aileleriyle yakından ilgilendi.

Belediye Reisi Dinçer, sünnet edilen çocukları ve aileleri bu mutlu günde yalnız bırakmadıklarını tabir ederek, “Bu yıl 475 çocuğumuz sünnet edildi. Çocuklarımız hayatlarında önemli benzeri eşiği tamamlamış oldu. Tığ bile bu sevince araç olduğumuz üzere mutluyuz. Çocuklarımızın vatana millete iyi evlat olmalarını Cenabı Allah’tan yakarma ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz şölenimizde çocuklarımız gönüllerince eğlenecekler, hayatlarında unutmayacakları ayrımsız hatırat yaşayacaklar. Bizleri bu programda boydak bırakmayan hemşerilerimize ve bizlere katkı sunan afiyet personellerine teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Şölenin başlamasıyla gelişigüzel çocuklar, kendileri için hazırlanan baziçe alanlarında gönüllerince eğlendi. Mehteran ekibi çocuklara özel gösteri yaptı. Çocuklara özel kurulan baziçe alanlarında ayrımlı oyun grupları çocukları ağırlarken Belediye Reisi Dinçer bile hususi kurulan anı köşesinde sünnet kıyafeti giyen bala ve ailelileriyle andaç fotoğrafı çektirdi. Çocuklarını sünnet ettiren aileler, şölenin düzenlemesinde emeği geçen Başbuğ Dinçer’e teşekkürname etti. – AKSARAY

Share: