Amme Esenlik Sen Genel Başkanı Karataş’tan Elazığ’ın Sivrice İlçesine Hastane Yapılmamasına Tepki

Kamu Esenlik Sen Umumi Başkanı Beklenti Karataş, Elazığ’da 24 Ev 2020’da yaşanan 6,6 şiddetindeki depremin model üssü olan Sivrice ilçesine hastane yapılmamasına aksülamel gösterdi. Karataş, Elazığ’ın tekmil ilçelerinde büyüklük hastanesi olmasına karşın Sivrice’birlikte olmamasının büyük aynı şaibe olduğunu belirterek, “Hele 2020 depreminde bu eksikliği hisseder ayla geldik” dedi.

Amme Sağlık Sen Umumi Başkanı Beklenti Karataş, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde devlet hastanesinin olmamasına reaksiyon gösterdi. 2020 depreminde ilçede hastane olmaması dolayısıyla pahal hastaların kent merkezine taşınmasında etki yaşandığını, konuyla ilgilendiren Esenlik Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın açıklama yapmasına rağmen benzeri aşama atılmadığını dile getirdi. Karataş, şöyle konuştu:

“HASTANENİN BULUNMAMASI BALABAN BİR EKSİKLİK”

“Buradan politik iradeye ve milletvekillerine sesleniyorum. Elazığ’ımızın tamam ilçelerinde oran hastanesi bulunmasına karşın turistik ilçemiz olan Sivrice ilçemizde bibi değişik ihtişam hastanesinin bulunmaması iri bir ayıp kendisine addedilmektedir. Alelhusus 2020 depreminde bu eksikliği hisseder ağıl geldik. Sivrice halkının depremde görmüş olduğu zaiyattan yaralı ve değişik okkalı hastaların şehrimize taşınması noktasında iri güçlük yaşanmış, ilçemizde aynı büyüklük hastanesinin olmayışının nazik sıkıntılara sebep olduğunu tümce görmüş oldu. Ayrıca serencam dönemde Palu, Kovancılar ve Keban Heybet Hastanesi’nin yapılmasıyla ait projelerin onaylanıp Sivrice ile ait seçme projenin ve herhangi bir ismin artikülasyon edilmemesi bizleri derinden üzmüştür.

“YAPIMI İÇİN HAREKETE GEÇİLMELİ”

2020 depreminde Afiyet Bakanımızın ve İçişleri Bakanımızın Sivrice’ye çabucak bire bir kerem hastanesi yapılması gerektiğini belirtmesine rağmen ve bu konuda ivedilikle temellerinin atılmasıyla ilişkin talimatlarına karşın temas aşama atılmadığı kabilinden bu konuyla ilişik tıpkısı olgunluk kaydedilmemiştir. Bu nedenle buradan özellikle politik iradeye ve cümle milletvekillerine çığırmak istiyoruz Sivrice ilçemize acilen tıpkısı cesamet hastanesi kazandırılması gerekmektedir. Hem özlük anlamında hem bile özellikle ve hele zelzele bölgesi olması nedeniyle aynı devlet hastanesinin insanlara çabucak yardımına koşuk ve tedavi ahiz anlamında acilen ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu nedenle bu eksikliğin giderilmesi ile ilişkin rastgele tür çalışmanın yanında olacağız ve bu konuda siyasal iradeye yine buradan sesleniyoruz, Sivrice ilçemizin şevket hastanesinin yapımı üzere ayrımsız an ilk harekete geçin.”Share: