BATMAN’DA ESMER IÇIN DÜŞEN YELKENLI KANATTA ÖLEN EMEKLİ ÇERI MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

BATMAN’ın Gercüş ilçesinde yağız için sakıt yelkenli (çatal ağız) kanatta hayatını kaybeden mütekait Gelgel Astsubay Başçavuş Şanlı Özkan’ın (48) cenazesi Muğla’nın Milas ilçesinde toprağa verildi.

Ayrancı Tepesi’nden 3 Eylül’de gün ortası saatlerinde havalanan yelkenli kanattaki Gelgel Başçavuş Güvenli Sürücü ile tekaüt Gelgel Başçavuş Yüksek Özkan, kendilerini cep telefonu ile çeken kişiye çarptıktan sonra kişmiri için düştü. İhbar üstüne bölgeye gönderme edilen afiyet ekiplerince hastaneye kaldırılan yavaş dertli Çoban ile Özkan, burada hayatını kaybetti. Biri emekli 2 çeri amacıyla Batman 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Ana Komutanlığı’nda merasim düzenlendi. Törenin peşi sıra Emniyetli Güdücü’ın cenazesi, memleketi İzmir’e, Ali Özkan’ın cenazesi ise Muğla’nın Milas ilçesine gönderildi.

MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada yaşamını yitiren Yüksek Özkan’ın cenazesi zaman sabah saatlerinde Gümüşlük Mahallesi’nde vadi kayran cet evine getirildi. Elan sonradan ise Menteş Mahallesi’nde mevcut mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine Milas Garnizon Başkan Vekili Üsteğmen Fatih Ziyalı, Milas Şehremini Muhammet Tokat, Başbuğ Yardımcısı Halil Bahtiyar, sivil dernek temsilcileri, muhtarlar, mahalle sakinleri ve Özkan’ın eş yakınları katıldı.Share: