Bursa’da bozuk sevgilinin darbedilmesi davasında 2 sanığa 3 yıl 4’er kamer dam cezası

Bursa’üstelik coşku merkezinde karşılaşıp tartıştığı çarkıt sevgilisini zorla otomobile bindirip uzaklaştırdıktan sonradan darbettiği öne sürülen sanık ile dil sürücüsü 3 sene 4’er ay dam cezasına çarptırıldı.

Bursa 8. Esas Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklanmadan sanıklar Emre Ö. ve Âşık B, kıygın Itır Duygusal ve sanıkların avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili katıldı.

Mütalaasını yineleyen savcı, Emre Ö’nün “pattadak çok kişi yoluyla alay malay hürriyeti tahdit” ve “taşlama”, Saz Şairi B’nin ise “ansızın fazla gönül eliyle gelişigüzel hürriyeti tahdit” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Mütalaada 6 yıla büyüklüğünde hapsi maksut Emre Ö. ile 4 yıla kadar hapsi istek edilen Ozan B, isteminde bulundu.

Sanıkların, kadını kendi iradeleriyle bırakmadığını belirten Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili, indirim uygulanmaksızın cezalandırılmalarını irade etti.

Birey’ın avukatı Cansu Zeytinoğlu de müvekkilinin fenomen günü araçtan inmeye çalıştığını fakat sanıklar tarafından engellendiğinin kendi beyanlarında kayran aldığına değinerek, kayırıcı hadden cezalandırılmalarını istedi.

Kararını açıklanan mahkemenin hakimi, takdiri indirimle sanıklar Emre Ö. ve Ozan B’nin “zor yolmak kanalıyla kişiyi hürriyetinden yoksun salıverme” suçundan 3 yıl 4’er kamer hapis ile cezalandırılmasına hükmetti. Emre Ö. için antrparantez “hakaret” suçundan sunulan 1740 teklik nakdî ceza amacıyla hükmün açıklanmasının vurdumduymaz bırakılmasına karar verildi.

Osmangazi ilçesinde Ilk Teşrin 2021’de Burcu Fert (37), bire bir eğlence merkezinde karşılaştığı bozuk eş arkadaşı marifetiyle cebren araca bindirilerek darbedilmişti. Zedelenmek raporu alan kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan Emre Ö. (34) tutuklanmış, uzlaştırıcı kullanan Âşık B. (22) ise adli kontrol gibi serbest bırakılmıştı. Murafaa hakimi, yargılama sürecinde Emre Ö’yü boşaltma etmişti.

Share: