Çankırı’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Çankırı’da, Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu yıl dönümü, planlı törenlerle kutlandı.

Çankırı’da 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu yaşandı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın makamında tebrikleri akseptans etmesinin peşi sıra 15 Temmuz Mili İrade Meydanında tebrik programı düzenlendi. Kutlama programına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Nazik, İl Itimat Müdürü Yılmayan Delen, Cingöz Komutanı Albay Yusuf Bahtiyar Tendürüst, şehir protokolü, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını kutlamanın ve bunun muhik gururu içerisindeyiz. Cumhuriyetimiz devletimiz milletimiz inşallah cumhuriyetin kurulduğu 99. Sene büyüklüğünde dinç ve 99 almanak tecrübeyle inşallah ati yüzyılda güce ve kuvvete erbap. Bu konuda gençlerimize olan inancımız tüm cumhuriyete giden yolda yapılan fedakarlıklar çekilen çileler, kaybedilen canlar ve yekpare fedakarlıkların gençlerimizin bilincinde olduğunu düşünüyor ve inşallah onlarında kendilerini bağımsız milletvekili tıpkı yurt yöneltmek üzere, onlara hür tıpkısı sınırlı tasarruf etmek için yapılan fedakarlıklara cemaat çıkma ve ülkemizin 99 yılda geldiği seviyeden daha ilerisine taşıyacak gayret ve fedakarlıklarla çalışacaklarına inanıyor ve hepsinin yolu bahtı kategorik olsun diyorum” dedi.

Vali Ayaz’ın konuşmasının peşi sıra öğrenciler tarafından şiirler okundu. Elan sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Aynı Yudum Rum Efsanesi Umum Oyunları Gurubu aracılığıyla sahnelenen gösteriler balaban sargı gördü. Açıkgöz komandolarının gösterileri ile devam eden tören, tören geçişinin ardından sona erdi. – ÇANKIRI

Share: