Cumhuriyetin 100. yılında Acun Belediyelerine Misyon İbrahim Altay reislik edecek

Cumhuriyetin 100. yılında Acun Belediyelerine Tasavvur İbrahim Altay reislik edecek

KONYA – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 240 binden fazla üyesi kâin, dünyanın en şişman mülki idare teşkilatı olan Mürekkep Kentler ve Domestik Yönetimler Acun Teşkilatına 2023 yılında başkanlık edecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Gaye İbrahim Altay, acun genelinde 240 binden fazla domestik yönetimin sahne edildiği Mürekkep Kentler ve Evcil Yönetimler Dünya Teşkilatı Başkanlığının 2023 yılında başkanlığını yapacak. Güney Kore’nin Daejeon şehrinin aile sahipliği yaptığı UCLG Acun Evcil ve Lehçe Liderler Zirvesi’nde, 7 havza teşkilatından katılan örgen belediyelerin yaptığı seçim sonrası; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Gaye İbrahim Altay, Güney Kore Daejeon Büyükşehir Belediye Reisi Jang-Woo Lee, Uruguay Montevideo Büyükşehir Belediye Başkanı Carolina Cosse ve Hollanda Lahey Büyükşehir Belediye Başkanı Jan Van Zanen’in birer yıl UCLG Başkanlığı yapması amacıyla fikir birliğine varıldı. Buna bakarak Konya Büyükşehir Şehremini Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında Acun Belediyeler Birliği Başkanı namına fariza yapacak.

“Elan çok sulh istemekten tek ant ferasetsiz durmayacağız”

Zirvede aynı istişare özne Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Meram İbrahim Altay, kendisine dünyanın arz şişman yerel yönetim teşkilatı olan UCLG çatısı altında cemi insanlığa bakım etme fırsatı verildiği için eksiksiz kurum mensuplarına teşekkür etti. Cemi dünyanın barışa, huzura ve adalete sunma çok gerekseme uyduğu bir dönemde; UCLG yerine daha çok sulh istemekten tek ahit izansız durmayacaklarını tabir eden Başkan Altay, “Sahip olduğumuz dayanışma ruhu, adamakıllı ayrımsız gelecek düz yazı etmeyi genişlik şişman garaz kendisine gören bizler amacıyla güç kaynağı olacaktır. ‘Bir’ namına; elan sürdürülebilir, daha barışçıl ve daha adaletli şehirlerin yaygınlaşmasını keşfetmek bildirme öncelikli hedefimizdir” diyerek konuştu.

“Birbirimize benzeri ayn hizasından bakmalıyız”

Çatışmaların arttığı ve paylaşma duygusunun azaldığı dünyada, tertemiz insanların henüz aşkın ızdırap çekmesine etken olan ve olabilecek rastgele şeyin kararlılıkla karşısında duracaklarını vurgulayan Başbuğ Altay, “Bilcümle bunları ivedilikle hesabına yayımlamak için sürdürülebilir çözümler üretebilme kapasitemizi artırmamızın kaçınılmaz bire bir kadem olduğu herkes aracılığıyla bilinmektedir. Ego dahi UCLG Başkanı kendisine, rastgele alanda edindiğim tecrübeleri paylaşmaktan ve UCLG’nin erbap olduğu değerleri gelişigüzel platformda savunmaktan asla hoşgörüsüz durmayacağım. Bugün hangi büyüklüğünde yorulursak, yarınlarımızın da aynı o büyüklüğünde iyice olacağına dayalı inancım tamdır. Bu salonda olan ve UCLG çatısı altında bizi değişik ülkelerden izleyenlere tıpkı tasavvur vermek istiyorum. Bizler birbirimize bire bir göz hizasından bakmalıyız. Kimsenin aynı başkasına aynı üstünlüğünün olmadığı dünyada sulh elan yalınç sağlanacaktır. Ego bu murat önünde çalışmaya bitmeme edeceğim” dedi.

2023 yılının Türkiye’birlikte Cumhuriyet’in 100 yılı yerine kutlanacağını hatırlatan Başkan Altay, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında UCLG Başkanlığını yapacak olmanın gururunu yaşıyorum. 2023 yılında Türkiye’dahi yapacağımız UCLG Acun Konseyi’hangi da sizleri çağırma ediyorum. Bu koskocaman vazifeyi şahsıma tevdi ettiğiniz amacıyla sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Share: