Cumhuriyet’in 99. yılını bin 744 rakımlı Dinek Dağı’nın zirvesinde kutladılar

Cumhuriyet’in 99. yılını bin 744 rakımlı Dinek Dağı’nın zirvesinde kutladılar

KIRIKKALE – Kırıkkale’de 1744 rakımlı Dinek Dağı’na giden vatandaşlar, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. yıl dönümünü zirvede kutladı.

Kırıkkale Valiliği yoluyla Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda reviş etkinliği düzenlendi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu öncülüğünde kamp alanından tırmanışa sabık vatandaşlar, ellerinde Atatürk posteri ve Türk Bayrakları’yla dağın zirvesine ulaştı. Yürüyüşün peşi sıra Kurnaz Komando Birliği, Polis Güçleri Patika Erdemli Okulu öğrencileri ve vatandaşlarla gelişigüzel Türk Bayrağı açan Vali Tekbıyıkoğlu, Cumhuriyet Altını’in 99. sene dönümünü kutladı. Tebrik Kartı etkinliğinin böylece bile Uyanık Komando Er Birliği yoluyla birlikte zirvede Türk Bayrağı açılarak, “komando marşı” söylendi.

Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, izzetinefis defterini imzaladıktan bilahare, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet’imizin 99. sene dönümünün tezce ertesi haset gençlerimiz ve sporcularımız ile bu arada 1744 rakımlı Dinek Dağı zirvesinde dostlarımıza ve düşmanlarımıza birliğimizi dirliğimizi açıklamak üzere aynı araya geldik ve bu tırmanışı gerçekleştirdik. Bilcümle bu arada yaşa Cumhuriyet diyoruz” ifadesini kullandı.

Yürüyüş etkinliğine Cumhuriyet Altını Başsavcısı İbrahim Yara, Balışeyh Kaymakamı Sançar Batuhan Kurdu, İl Güven Müdürü Gönüllü Endişe, Uyanık Komutanı Mümessil Albay Sulh Cücen, Polis Çığır Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Cihan Yoğurtçu ve Cahillik ve Spor Müdürü Hamza Zaman katıldı.

Share: