Gerçeği aratmayan duruşmaya icra vekili Bozdağ’dan bütün kadar

Gerçeği aratmayan duruşmaya vekil Bozdağ’dan parçalanmamış not

Duruşmadan etkilenen Bozdağ öğrencileri mesleğe nida etti

BURSA – Türe Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa’da liseli öğrencilerin gerçeği aratmayan murafaa salonuna misafir oldu. Bozdağ, öğrencileri tebrik ederek hukukçu olmaları tavsiyesinde bulundu.

Bursa Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türe Bölümü öğrencileri vasıtasıyla meslek içerişinde bulunan murafaa salonunda tıpkı mizansen gerçekleştirildi. Okulu mihman olan Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ gerçeği aratmayan duruşmayı dikkatle izledi. Mahkeme bitiminde öğrencilerle sohbet eden Bozdağ, ” ‘Sizleri öncelikle kutlama ediyorum. Buradaki düzentileme alelade çokça güzeldi. Tıpkısı açıklık aşağılık etkilendim. İnşallah sizler gelecekte burayı bitirdikten bilahare Hukuk Fakültesine gidersiniz. Bilgili ve müddeiumumi olarak görürüz. Bu kürsülerde mizansen değil gerçek bilgili ve savcı adına ülkemize bakım edeceksiniz. Ben şimdiden sizleri hem mesleğe çağırma ediyorum, hem da hukukçu bir büyüğünüz olarak sizlere tavsiye mektubu ediyorum. ” dedi.

Okulun değişik bölümlerini birlikte gezen Bozdağ, okul önünde öğrencilerle ajanda fotoğrafı çektirdi. Öğrenciler yoluyla Bozdağ’a çiçek takdim edildi.

Share: