Hava Bilgisi, Gün Doğusu Karadeniz’de Yaşanacak Sıkıntı ve Sele Cebin Uyardı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, cuma namazı haset Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de bora yağış beklendiği duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; dominant, seylap, yıldırım, kayşa, yağmur anında sağlam rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın uyardı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, cuma namazı günü Gün Doğusu Karadeniz bölgesinde ızdırap yağış beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına bakarak Giresun ve Trabzon’da kuvvetli, Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde çok akva ve yara sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; sel, taşkın, sebep, toprak kayması, yağmur simultane kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara alın uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 23.09.2022 Cuma Namazı önce saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in şimal ilçelerinde çokça kuvvetli ve dağ (51-100 kg/m2) boğanak ve asuman curcunalı bora yağmur beklendiğinden hâkim, su baskını, yıldırım, kayşa, yağış simultane akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: