Konyaspor, Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Arabam.com Konyaspor Ustalık Direktörü İlhan Palut, Spor Mabat Süper Lig’in 5. haftasında 3 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Bitexen Giresunspor ile oynayacakları maçtan galibiyetle bırakmak istediklerini söyledi.

Palut, Koyuncu Takım Kayacık Tesisleri’ndeki antrenmandan önceki matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde temas maçın mefret olduğuna meni ederek, “Giresun hele iç sahada coşkuyla oynayan, imtina etmek duyulması gereken bire bir kadro. Hazırlıklarımızı tamamlayıp oraya çokça ferah mücadele etmeye ve bereketli ayak topu oynamaya gideceğiz. İnşallah adamakıllı bir maç peki ve bunun beraberinde de istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok mutlu oluruz.” diye konuştu.

Palut, milli karşılaşma arasının, bakir alınan oyuncuların adaptasyonu ve sakatlıktan dönen futbolcuların takıma katılması anlamında vesile olacağını dile getirdi.

Fenerbahçe galibiyetinin takımda yük oluşturmadığını vurgulayan Palut, “Fena Hâlde galibiyetlerden sonradan mental kendisine birlikte haddinden fazla gür çalışmalıyız. İki günde ayak topu olarak alelacayip bir topluluk filhakika olamayız ama mental kendisine sunu kıpırdak şekilde Giresun’a gitmemiz lazım. İnşallah etki olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeşil-beyazlı müdafi Francisco Calvo dahi 1-0 kazandıkları Fenerbahçe galibiyetini unutmaları gerektiğini belirterek, “Önümüzde çokça kebir benzeri Giresunspor maçı var. Rakibimize ocumak gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu maçta kudretli başlamak üzere maksimum ciddiyetle oynayacağız. Oradan galip gelmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Antrenman

Öte yandan Palut yönetiminde gerçekleştirilen idman, koşu ve istinas hareketleriyle başladı.

İdman, taktik çalışmayla sona erdi.Share: