Mansur Bunaltıcı, dolgun taşımada mütezayit maliyetler sebebiyle sitem etti, İmamoğlu’ndan tepkili uçak hızında destek geldi

Ankara Büyükşehir Şehremaneti (ABB) Başkanı Mansur Ağır, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla artan maliyetler nedeniyle şişman taşımada gelinen noktaya sitem etti. Dolgun taşımada akaryakıt giderlerini da karşılayamadıklarını belirten Çetin, şu anki otobüs ücretinin 6,50 TL, yaşama başı maliyetin ise 18,50 TL olduğunu belirtti.

“GELİRLERİMİZ GİDERLERİMİZİ KARŞILAYAMAZ ARKAÇ GELDİ”

Paylaşımına “Geçtiğimiz yıldan bugüne belediye bütçemizden EGO’ya 2 bilyon 446 milyon TL, pandemiden bugüne ise ÖHO esnafına yasalı hiçbir zorunluluk olmamasına rağmen 130 milyon TL destekte bulunduk. Durmaksızın küsurat maliyetler karşısında gelirimiz giderimizi karşılayamaz ayla geldi. Bugün geldiğimiz noktada can başı maliyeti 18 TL’yi bulmasına rağmen otobüs ücretlerimiz elden 6,50 TL. Iktisadi gidişatın gün günden zorlaştığı ülkemizde cümle imkanlarımız ve kaynaklarımızla hemşehrilerimizin birlikte oluyor, alay malay ayakta kalmaya çalışıyoruz.” notunu düşen Aheste, tıpkı dahi görsel ekledi.

Görsel da ise “Ekonomideki gidişata sınırlanmış ruh, motorin, asgari sevap ve özge birlik maliyetlerin sonsuz artmasına karşın; 2005-2017 yılları ortada bilet fiyatının aktüel değerinin ortalaması 18 liralık 50 kuruş.” ifadelerine düzlük verdi.

İMAMOĞLU’NDAN BINDI GECİKMEDİ

Mansur Çetin’ın paylaşımına İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan destek gecikmedi. Gösterişli’ın paylaşımını alıntılayan İmamoğlu, “Mansur Başkanımız çok sahih. İstanbul’da ulaşıma almanak sübvansiyonumuz 10 bilyon TL’ye yaklaştı. Belediyeler kesiksiz kalan akaryakıt ve hizmet maliyetlerini bölüt yansıtmamak için çabalıyor. Birileri ise zalimcesine zam yapıyor.” şeklinde paylaşım yaptı.

Share: