MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “S-300 gelgel defans sisteminin F-16 uğraş uçaklarımıza içgüdü kilidi atması, caba ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim bir haydutluk ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Eşkâl Umumi Heyet (MYK) ve Form Sıkı Oturmuş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilgili açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Budun İttifakı’nın bölücü terörle arasına açıklık koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve zekâ sergilemediğini anlatım fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Gökçe Vatan’daki ölmezlik mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Üste buna karşı alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği feci benzeri gerçektir. Yunanistan bittabi bardağı taşırmak üzere elinden mevrut tacizleri sahnelemektedir. S-300 Hava Defans Sistemi’nin F-16 cidal uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, caba ve yaptırımsız bırakılmaması gereken tıpkı hırsızlık ve hayasızlık örneğidir. Bahis Konusu içgüdü kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev icra eden cenk uçaklarımıza atılması dahi meselenin bir apayrı düşündürücü boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilişkin gereğini birden boşaltmak zorundadır. Insiyak kilidi atan Yunanistan, kalça ve ünsiyet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, darbe menzilinin içine yuvarlanmıştır. Parçalanmamış de bu sırada, ESIR kongresinin Aut İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’de dile getirdiği, ‘Türkiye Maşrık Akdeniz’de sunu şişman tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Anne önemli zılgıt Yunanistan’ı askeri gerçeklik haline getirip Türkiye’ye cebe doğrultmasını kışkırtan ve bunun için askeri tahaşşüt yapan KUL’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin temas çeşit ihtimale bütün milli ağırbaşlı unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve buyuru haklarını zedeleyecek, bozma edecek, zaafa uğratacak tek dayatmaya sorumluluk eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve cezir ittifakı dahi bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin beraberinde durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Akıntı Partisi gayri milli aynı siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına yürekten inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı çokça şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin esbak açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri beyninde yeryüzü erdemli nema kaydeden iki ülkeden birisi olmasından balaban memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, soylu erki deşarj ve toparlanmanın hızlı hızlı ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen uymazlık partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Genel Seçimlerine alışılmamış tıpkısı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına işaret eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki yaklaşık 9 aylık sürede takip ve temin edilecek stratejik hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla karşı karşıya angajman ve iletişim gönül seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Hamle Adım 2023’ çalışmalarımız yer ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçim gününe büyüklüğünde bitmeme edilecektir. ‘2023’e Akıllıca: Namzet Galiba, Karar Net’ temalı açıkça gelgel toplantılarımızın ilki Sivas gestalt görünmek aracılığıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve zer vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Veriş haset gerçekleşecektir. Açıkça gelgel toplantılarımız belirleme edilmiş illerimizde kalan ayrımsız şevkle yapılacak, benzeri zamanda ihtiyaç zahirî olursa salon toplantıları da planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın baştan seçilmesi amacıyla fevkalbeşer tıpkısı himmet sarf edilecektir. 28’inci gün TBMM’de saylav sayısını ve panel desteğini yeryüzü çoklaştırmış Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı bile değişmez hedefimizdir. Bunun beraberinde Halk İttifakı’nın TBMM’de temel değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması tıpkısı ayrıksı ağız dalaşı götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, hücum ve sabotajlara teyit olmadan sabırlı, vicdanlı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, on paralık kimseyi ötekileştirmeden, gelişigüzel insanı Allah’ın kutsi tıpkı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini anlatım fail Bahçeli, “Ulusçu Debi Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, kültürlü yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri utangaç etmemesidir. Çaba bizden, tevfik Allah’tandır.” diye niteleyerek konuştu.

(Bitti)

Share: