Toroslar Belediyesi depremde hayatını kaybedenler üzere doğum okuttu

Mersin Ağacı’in minval kaymakamlık Toroslar Belediyesi, Miraç Kandilinde asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar amacıyla ilçedeki umum camilerde Mevlid-i Şerif okuttu.

Toroslar İlçe Müftülüğü ile alay malay gerçekleştirilen ışık programında, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve afetzedeler için yakarış edildi. Din görevlilerince miracın öneminin vurgulandığı ve ilahilerin okunduğu mum programının peşi sıra topluluk, yatsı namazını kıldı.

Hz. Hamza Camiindeki ışık programına Sazak Vali Vekili Harun Sarıfakıoğulları, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, İl Müftüsü Münevver Yığman ve İlçe Müftüsü Meze Danacı katıldı. Çerağ gecesinde vatandaşlara Toroslar Belediyesince hazırlanan lokma ve helva dağıtıldı.

Başkan Yılmaz, Miraç Kandilini site protokolü ve hemşehrilerinin beraberinde zelzele bölgesinden Sazak’e gelerek ilçeye yerleşen depremzede vatandaşlarla vergi etti. Mum gecesine katılan vatandaşlar ise bağlantı ve kardeşlik mesajları vererek, devlet, millet el ele tesanüt içerisinde olduklarını ve bu kip süreci dahi bilcümle alay malay atlatacaklarına inandıklarını söyledi.

“Ele Ele, ikbal gönüle depremzede kardeşlerimizin yaralarını saracağız”

Çırağ programına katılan çocuklarla de yakından ilgilenen Başkan Yılmayan; “Asrın felaketinden sonradan daha çok bağlantı ve beraberliğe gerekseme duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı yüreklerimizi yaktı. Allah’tan rahmet, yaralılarımıza müstacel şifalar diliyorum. Ahali ele istek gönüle vererek el birliği ile depremzede kardeşlerimizin yaralarını saracağız. Miraç Kandilinin ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini dilerim. Rabbim, bağlantı ve beraberliğimizi sürekli etsin inşallah” diye konuştu. – MERSİN

Share: