Yozgat Şehir Hastanesi’nde otama gören depremzedeler yaşadıklarını anlattı

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’bile 5 bükülmüş binanın enkazından çorlu kurtulan 4 yabanlık familya Yozgat Kent Hastanesi’nde otama görüyor.

Adıyaman Turgutreis Mahallesi Ünlükent Apartmanı 1. katta göçük altında mütezayit ve 3 saat sonradan kurtarılan Topbaş ailesi, yakınlarının desteği ile Yozgat Şehir Hastanesi’ne getirildi.

Tedavi altına alınan Seyfettin Topbaş (44), gazetecilere, Adıyaman’birlikte iri tıpkı öfke yaşadıklarını söyledi.

Yer Sarsıntısı olduğunda iri ayrımsız uğultu ve gürültüyle uyandıklarını anlatım eden Topbaş, “Böyle ayrımsız felaketi Rabbim kimseye göstermesin. Çocuklar canip odadaydı, onların bağrışma sesiyle birbirimize ulaşmaya çalıştık. Tavan üzerimize çöktü. Zat çabamla çöküntü altından çıktım. Eşime ve çocuklarıma ulaşmaya çalıştım. Eşimin sesini duydum ama ulaşamıyordum. Daim konuştum, avuntu vermeye çalıştım.” dedi.

Topbaş, telefonla akrabalarına ulaştığını rapor ederek, “Onlar geldiler, eşimi ve çocuklarımı çıkardık. Henüz bilahare Yozgat’tan akrabalarımız gelerek bizi buraya getirdi.” diyerek konuştu.

Ganime Topbaş bile (42) enkaz altında akrabalarının sesiyle avunç bulduğunu belitti.

Akrabaların sesi geldikçe daha da cesaretlendiğini rapor fail Topbaş, “Çökme altında yegâne tıpkısı öz var, dışarıdaki sevdiklerinin sesi avuntu veriyor. Onların sesi geldikçe daha de cesaretleniyordum. Çok şükür biz çıktık.” ifadelerini kullandı.

Topbaş, hastanede sertabip, doktor ve hemşirelerin kendileriyle çok iyi ilgilendiklerini belirterek, teşekkürname etti.

Ayşin Topbaş (17) bile depremin haddinden fazla keder olduğunu, enkazda kaldıklarını ve kıpırdayamadıklarını anlattı.

Hastane başhekimi Dr. Mustafa Kozan de hastaneye bugüne kadar 32 depremzedenin geldiğini, 26’sının ayakta tedavileri tamamlanıp taburcu edildiğini, 6’sının tedavisinin sürdüğünü ve durumlarını mebzul olduğunu aktardı.

Kozan, hastanede 116 boş yatak 12 çetin bakım yatağının amade halde bekletildiğini anlatım etti.

Share: