13 maaş benzeri çıkmaz köpeği jandarmanın hassas burunlarından olacak

Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Eğreti Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kestirmece 1 ay önce getirilen 13 maaş tıpkı sokak köpeği, demincek Nevşehir’de Bitirmiş Beygir ve Kapik Yetişek Merkezi’nde hususi eğitimden geçiyor. ‘Zalım’ adı verilen kapik, eğitimin ardından takatli görevlerde jandarmaya haremlik edecek.

Antalya Muratpaşa’da Belçika Malinois ırkı tıpkısı köpek kestirmece bire bir ay geçmiş sokaktan alınarak belediyenin Eğreti Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Köpeğin kontrolleri ve tedavisinin peşi sıra sahiplendirmesi üzere icraat başladı. Eğitim Bilimi konusunda başarısıyla tanıdık ırkın sahiplendirilmesi amacıyla Jandarmayla iletişime geçildi. Yapılan değerlendirmenin arkası sıra 13 aylık köpek Nevşehir’de Cingöz Beygir ve Köpek Yetişek Merkezi’nde hususi eğitime alındı.

Jandarmanın hassas burnu olması için verilen eğitimlerde önce haftalar geride kalırken köpeğe ‘Zalım’ adı verildi. Zalım’ın Nevşehir’deki eğitimi yaklaşık 4 kamer sürecek. Eğitimlerin arkası sıra Zalım, kip görevlerde, operasyonlarda jandarmaya eşlik edecek. – ANTALYA

Share: