3 kızını ve karısını uykusunda öldüren zat, eşiyle ocak satışından muhit tartışmış!

Şırnak İdil ilçesi Kullanılmamış Mahalle Botaş Caddesi’nde Hasan Karaaslan, evvel geceleyin evde uyudukları sırada eşi Leyla ile kızları Derya (17), Ferişte (16) ve Şerife K’ye (13) pompalı tüfekle yara etti. Henüz sonradan silahıyla karakola giden Hasan K, eşini ve çocuklarını öldürdüğünü belirtti.

2 ÇOCUĞU NASIP ESERİ KURTULDU

Olay çabucak komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu ise baht eseri katliamdan kurtuldu. Meşkûk Karaaslan olayı gerçekleştirdikten bilahare emniyete giderek silah ile birlikte doğrulama oldu. Elan sonraları görüngü hesabına mevrut afiyet ekipleri hayatını kaybeden üç kızı ve annelerinin cansız bedenlerini ölü açımı yapılmak amacıyla Şırnak Büyüklük Hastanesi’ne götürdü.

BABA TUTUKLANDI

Olay namına polis güçleri ve 112 Ivedili Sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, Hasan K’nin eşi ve 3 kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, ölü açımı üzere Şırnak Devlet Hastanesine gönderildi. Gözaltına alınan şüpheli Hasan K’nin emniyetteki işlemleri sonrası sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

15 YIL ÖNCEKI TEDAVİ GÖRMÜŞ

Mavera yandan ata üzerine mütekellim komşular, şahsın psikolojik rahatsızlığının bulunduğunu aktardı. Hasan K’nin 15 sene ilk Elazığ’da bir hastanede otama gördüğü öğrenildi.

EVİ SATTIĞI İÇİN ARALARI BOZULMUŞ

Babanın ağızsız ve sakin tıpkısı yapısı olduğuna özen çeken çevre sakinleri, yaşadıkları şaşkınlığı anlattı. Çiftin beyninde anlaşmazlıkların bulunduğunu belirten komşular, Hasan K’nin evini sattığı için karısıyla çarpışma ettiğini bile belirtti. Mavera yandan geri akşam evde 4 parça kız çocuğunun bulunduğu, 7 yaşındaki çocuğun katliamdan buzdolabının arkasına saklanarak kurtulduğu öğrenildi.Share: