Böylesini hangi gördünüz hangi duydunuz! Tunceli’de ahali, “Fiyatlar çokça çarkıt” diye niteleyerek muvasala ve suya remiks istedi

Tunceli’üstelik vatandaşlar belediyenin toplantısına katılarak ulaşımda 1,25 TL, suda metreküpü 1,75 TL’lik fiyatlara remiks yapılmasını istedi. Vatandaşlar, akarsu ve ulaşımın kentte çokça bozuk olduğunu dile getirdi.

“FİYATLARA ZAM YAPILMALI”

Toplantıda bayram alan tıpkı can “Komik tıpkısı değer, 1 liralık 25 kuruş. Çokça komik ayrımsız eşit. Buna belediyenin bindirim yapması gerekiyor. Akarsu üstüne dahi buna benzeri husus yapılmalı, güncellenmeli, zam yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

“TUNCELİ BELEDİYESİ HADDINDEN FAZLA UCUZA TAŞIYOR”

Bu sözler şaşkınlıkla karşılanırken toplantıda eline mikrofon düzlük aynı apayrı yaşama ise , “Tunceli Belediyesi çok ucuza taşıyor. Buna yeniden tıpkısı zam yapılması gerekir.” şeklinde konuştu. Tıpkısı bambaşka güç ise “Oldukça bir asıl ihtiyaçtır. Ama maliyeti düşüktür bana bakarak. Bak ego belirgin konuşuyorum; 50 TL’yi geçmiyor.” ifadelerini kullandı.

4 YIL SONRADAN İLK ZAM

HaberTürk’te vadi düz habere göre uray meclisi bile halkın bu talebi üzerine 4 sene aradan sonradan su ve ulaşıma zam kararını onayladı. Böylecene eskimemiş fiyatlar üstelik yürürlüğe girdi.

MALKOÇOĞLU: AHALI DAYANIŞMAK İÇİN YAPTI

Yaşanan gelişmeyle ilgili mütekellim Tunceli Belediye Reisi Fatih Mehmet Maçoğlu, “Zaten söyleyeyim, ben suyun tek antlaşma satılmaması gerektiğini düşünen biriyim. Amma hakeza ayrımsız karar makbuz. Ekseriyet karar alınca biz ekalliyet, yapacak bir şeyimiz bulunmayan yani. Ahali dayanışmak amacıyla yaptı. Yani tığ ‘Zam yapın’ demedik.” dedi.

KENTTE ULAŞIM VE SU ÜCRETLERİ NE KADAR?

Belediye otobüslerindeki mektepli bileti fiyatı 1 TL’den 2 TL’ye, cümle bilet fiyatı ise 1,25 TL’den 2,50 TL’ye yükseltildi. Meskenler için ise akarsu tarifesinde 40 kuruşluk aynı artım yapıldı.

Share: