Fibabanka “Demin Desise Sonraları Öde” sistemini “Alışgidiş”le Türkiye’ye taşıyor

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Sap, dünyada “Demincek Desise Sonra Öde” (Buy Now, Nasip Later-BNPL) adına bilinen tüketici finansman yöntemini “Alışgidiş” markası ile Türkiye’ye kazandırdıklarını söyledi.

Fibabanka’nın eskimemiş emniyetli as zıkkım “Alışgidiş”in tanıtımı için düzenlediği etkinlikte konuşan Koca, Fibabanka’nın güdük zamanda 4 milyon müşteriye ulaştığını, 11 binin üzerinde noktada ameliyat işleyen, cesaret veren, müşteriyle yüz yüze mevrut bire bir banka olduğunu kaydetti.

Alışgidiş’i Türkiye’ye kazandırmaktan bahtiyarlık ve kurum duyduklarını hatırlatan Koca, ” 2017 yılı bakımından, sayısal vezneci olma stratejimizle kendimize tıpkısı kere çizerek teknolojiye yaptığımız yatırımları hızlandırarak yükselttik. Amacımız, bankacılık lisansı olan tıpkısı uygulayım bilimi şirketi haline akmak. Rotamız geleceğin bankacılığı. Zihayat hissedar yapımız, çevik vukuf teknolojileri ve selen analizi organizasyonumuz, uçtan uca dijital tasarlanmış im ve hizmetlerimiz, ekosistem ve vasat bankacılığındaki avangart ve şef rolümüzden aldığımız kırıcı ile bu yolda güvenli adımlarla ilerliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Alışveriş kredisi uygulamasını sektöre kazandırarak balaban düzensiz markalarına hem salon hem dahi e-ticaret alışverişleri üzere itimat kartı dışında benzeri almaşık olabileceğini gösterdiklerini belirten Ömer Ayvaz, “Ekosistem ve vasat bankacılığımız ile sektördeki genişlik açık itimatlı satma noktasına ulaştık. Fibabanka müşterisi olsun olmasın herkes, cesaret kartı limiti ve taksidi ile mecbur kalmadan, Fibabanka’nın çabuk ve yalınç uçtan uca dijital süreci ile yüksek tutarlar ve teferruatlı vadelerde ödeme esnekliğine simultane erbap olabiliyor.

Bugün, dijitalleşmenin emniyet kartı ekosisteminde ezberleri bozduğu, dünyada “Deminden Aldatma Sonradan Öde” (Buy Now, Nasip Later-BNPL) namına bilinen tüketici finansman yönteminin Türkiye’deki sunma iri uygulayıcısı ve oyuncusu namına, ‘Şimdi Aldatma, Bilahare Öde’nin Türkiye’üstelik hayata geçişine bilcümle alay malay şehadet ediyoruz: ‘Alışgidiş’. Hepimize görklü olsun.” ifadelerini kullandı.

“Tüketiciler hizmetin parmaklarının ucuna getirilmesini istiyor”

Fibabanka Ekosistem ve Hava Bankacılığından Mesul Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk dahi özellikle teknolojide yaşanan aceleci değişimin sonucu yerine dijitalleşmenin bireylerden kurum ve devletlere büyüklüğünde uzanan yelpazede yaygınlaşmasının dünyada olduğu kabil ülkemizde bile etkisini gösterdiğini belirtti.

Bugün tüketicilerin hizmetin, bulundukları yere, parmaklarının ucuna getirilmesini istediğini dile getiren Ertürk, şöyle bitmeme etti:

“Bu beklentilerin bildirme başında, aynı kucak üzerinden işlemlerin kartsız, bankaya gitmeden ve daha uygun taksitlerle yapılması geliyor. Ekosistem ve vasat bankacılığından başlayıp servis modeli bankacılığı ile henüz birlikte güçlenen yaklaşımımızla müşterilerimize günlük alışverişlerini yaptıkları kanallar üzerinden, başta finansman başlamak amacıyla ihtiyaç duydukları bankacılık hizmetlerini erişilebilir ve macerasız şekilde sunmayı amaçlıyoruz.

Bunun bidayet vuruşunu ise Vatan Bilgisayar’dahi cep telefonu alışverişlerinde yaparak sektörde tıpkı mebde imza atmıştık. Bugün ise sektörünün öncü markalarıyla yaptığımız aksiyon ortaklıkları ile yıpranmamış zürriyet tıpkısı ifa sistemi inşa ettik. Demin bu sistemi Alışgidiş markamız ile kurumsallaştırarak Türkiye’üstelik Demincek Al Sonra Öde kavramının liderliğini üstleniyoruz. Hedefimiz, 3 yıl içre 25 bin Alışgidiş noktasına ve 10 milyon tüketiciye ulaşarak 175 bilyon TL finansman uydurmak.”

Kullanılmamış döl mali ödeme imkanı

Toplantıda sunulan bilgiye göre, “Bankayı müşterileri neredeyse oraya sevk” anlayışı ile yola çıkan Fibabanka, Alışgidiş kredileri ile eksiksiz Türkiye’ye eskimemiş döl finansal ifa imkanı sağlıyor. “Deminden Şike Sonra Öde”nin Türkiye’deki karşılığı olan Alışgidiş, Fibabanka müşterisi olsun olmasın herkese, itimat kartsız, kart limitsiz, bankaya gitmeden çarpık çurpuk ve simultane itimat imkanı ile önceden fiyatına sıfır faizli ödeme alternatifleri, 36 aya varan vade seçenekleriyle 55 markada, 11 bin 400 salon ve 100’ün üstünde e-tecim platformunda ‘Deminden Desise Sonradan Öde’ finansman modeli sunuyor.

Tüketiciler, www.alisgidis.com, Fibabanka Etkin Bankacılık uygulaması ile anlaşmalı mağazalar ve e-tecim platformları üzerinden Alışgidiş kredisinden faydalanabiliyor. Ödemelerini ise Fibabanka Hareketli bankacılık uygulaması, bilcümle Fibabanka şube ve ATM’leri ile anlaşmalı bankaların ATM’lerinden ve 600 ödeme noktasında yapabiliyor.

Alışgidiş, mağaza ve e-tecim platformu hareket ortaklarına ise 5 dakikada kartsız, bilgili limitinden bağımsız milletvekili, güvenli, teferruatlı vadeli ve kampanyası bol mir imkanı sağlıyor.

Share: