Kastamonu, Şampiyonlar Ligi’ndeki önceki galibiyeti üzere Zagreb karşısına çıkacak

Hentbolda EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda beşinci maçına Lokomotiva Zagreb karşısında çıkma Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi’nin geçmiş galibiyetine odaklandı.

Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi dubara fail Kastamonu Belediyespor, beşinci maçını yarın sahasında Hırvatistan ekibi Lokomotiva Zagreb ile oynayacak.

Geçen yıl tarihinde ilk defa Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya türe kazanan, tıpkısı zamanda Türkiye’den bu organizasyona katılan evvel eş takımı olan Kastamonu Belediyespor, 2021-2022 sezonunda oynadığı 14 maçta yengi alamamıştı.

Bu zaman şu esas büyüklüğünde oynadığı 4 maçta sahadan gelip ayrılmayan Kastamonu Belediyespor, Lokomotiva Zagreb ile sahasında yapacağı maçı kazanarak bu organizasyondaki önce galibiyetine ulaşmayı hedefliyor.

Kastamonu Belediyesporlu hentbolcular, Suret Spor Salonu’nda Danimarkalı çalıştırıcı Claus Mogensen yönetiminde müsabakaya hazırlanıyor.

Morgensen: “Bundan Sonra puan kabul etmek istiyoruz”

Claus Mogensen, AA muhabirine, hazırlıkların bitmeme ettiğini söyledi.

Sporcuların bu pik odaklandığını dile getiren Mogensen, “Cumartesi haset Zagreb ile maçımız var. Bu maçı galibiyetle intaç etmek istiyoruz ve galibiyete yakın olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.

Takımın henüz arzulu oynamaya başladığını vurgulayan Mogensen, “Son 2 maçta galibiyete yakındık amma alamadık. Bu hafta oynayacağımız maçta bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Bundan Sonra nokta ahzetmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligindeki bütün müsabakaların edisyon olduğunu biliyoruz amma ferda çekmek üzere şansımız olduğunu bile biliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Taraftara çağrıda bulunan Mogensen, “Erte mecmu Kastamonu taraftarını maça bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: