Samsun merkezli cürüm örgütü operasyonunda aranan 2 kuşkulu İstanbul’da yakalandı

Samsun, Ankara ve İstanbul’da 47 şüphelinin gözaltına alındığı yanlışlık örgütü operasyonunun ardından aranan 2 çirkin İstanbul’da yakalandı.

Samsun Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerince, yakalama kararı kâin E.U. ve U.G, İstanbul’da düzenlenen operasyonda cali kimlikle gözaltına alındı.

Samsun’a getirilen zanlılar, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra irsal edildikleri hakimlikçe tutuklandı.

Samsun Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, kentte hayatiyet örümcek tevhit yanlışlık örgütleri ve karıştıkları suçların deşifresine ilgilendiren say kapsamında 18 Mart’ta Samsun, İstanbul ve Ankara’da silahlı birleştirme yanlışlık örgütüne müteveccih işler düzenlenmiş, “tasarlayarak kasten kanlı ve azmettirme”, “örgütlü mızrap ticareti etme”, “bile bile cerh”, “kalifiye çapul”, “nitelikli mala kötülük verme”, “yıldırma”, “eğleşme kurşunlama”, “düşünülerek yaralamaya adım”, “faizcilik”, “geriz oynanması amacıyla düz ve imkan terazi” suçlarını işledikleri iddiasıyla 47 kuşkulu uğramış, şüphelilerden 40’ı tutuklanmış, 7’si adli arama amacıyla serbest bırakılmıştı.

Share: